L O A D I N G

Czarter jachtów — Chorwacja

Nie tylko w YachtGo.eu, ale we wszystkich firmach czarterowych, najpopularniejsze są czartery jachtów w Chorwacji. Atrakcyjność tego regionu wynika między innymi z:

 • stosunkowo niskich kosztów wynajmu, które pozwalają na spędzenie wspaniałych wakacji w Chorwacji,
 • świetnej linii brzegowej i ogromnej ilości miejsc, w których można się zatrzymać,
 • doskonale rozwiniętej infrastruktury portowej oraz przyjaźnie nastawionej ludności miejscowej,
 • dużej ilości naturalnych wysepek, które można swobodnie zwiedzać.

Czarter jachtu bez patentu – Chorwacja

Łodzie w Chorwacji można wyczarterować, posiadając podstawową licencję żeglarską oraz uprawnienia operatora radia. Kurs związany z obsługą radia w razie potrzeby można wykonać zaledwie w jeden dzień. Certyfikat otrzymuje się po zdaniu egzaminu. Można zrobić to na terenie polski lub zdecydować się na uzyskanie nieco szerszych uprawnień chorwackich nazywanych Voditelj Brodice. Jeśli jednak nie czujesz się pewnie za sterem, nie posiadasz wymaganych uprawnień lub chcesz skoncentrować się na odpoczynku, zdecyduj się na czarter jachtu z kapitanem. Chorwacja to dobre miejsce na wynajęcie skippera, ponieważ będzie on miał w zanadrzu rekomendacje, mapy oraz informacje na temat zjawisk pogodowych czy stref ciszy.

Gdzie warto się udać? Czartery – Chorwacja

Żeglując w Chorwacji, warto odwiedzić przykładowo:

 • Medulin – który kiedyś był malutką wioską rybacką, a obecnie zachwyca tysiące turystów. Znajduje się na półwyspie Istria i jest centrum rozrywki, sportów wodnych oraz plażowania. Najbardziej znana jest plaża Bijeca, ale warto odwiedzić też Alba Chiara i Belvedere.
 • Szybenik – położony w zatoce, przy ujściu rzeki Krki. Zwiedzimy w nim Katedrę Św. Jakuba, która została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Warty zobaczenia jest też Pałac Rektorów, twierdza Św. Mikołaja oraz liczne plaże.
 • Split – jedno z największych Chorwackich miast. Znajdziemy tam pozostałości po pałacu Dioklecjana, które również wpisane zostały na listę UNESCO. Port jest tam ogromny a promenada zachwycająca.
 • Dubrownik – znajdujący się w południowej Dalmacji. Stare Miasto Dubrownika wpisane zostało na listę UNESCO. To największa atrakcja turystyczna wybrzeża, gdzie odwiedzimy pałace, mury ze świetnymi widokami czy zjemy wspaniały, lokalny posiłek.
 • Sukosan – miasto umiejscowione przy zatoce Zlatna luka. Są tutaj plaże piaszczyste i żwirowe, a niedaleko znajdują się parki narodowe, które zadowolą miłośników dzikiej przyrody. Świetnie wyposażona marina Dalmacija przyciąga dużą ilość żeglarzy.

Dlaczego warto wybrać Chorwację?

Odległość pomiędzy Polską a Chorwacją nie jest zbyt duża, zatem jest to dość częste miejsce żeglugi dla Polaków. Do Chorwacji łatwo się dostać, ponieważ jest doskonale skomunikowana z resztą świata. Znajduje się tam prawdopodobnie największa i najbardziej zadbana flota na świecie, co potwierdzają turyści i armatorzy, którzy czarterują tam jachty. Sezon żeglarski w Chorwacji dzieli się na trzy okresy i trwa od kwietnia do października. Szczyt sezonu i największa ilość turystów na szlakach przypada na lipiec i sierpień. Czarter odbywa się w systemie od soboty do soboty. Żeglować można nie tylko w sezonie, ale również poza nim. Niektórzy armatorzy wynajmują też jachty przykładowo na Sylwestra.

Czym charakteryzuje się sezon żeglarski w Chorwacji?

Jak już wspomnieliśmy, sezon w Chorwacji dzieli się na trzy okresy – niski, wysoki oraz ponownie niski. W pierwszym okresie, czyli w kwietniu, maju oraz czerwcu trzeba liczyć się z wiatrem na poziomie od 2 do 6 w skali Beauforta. Temperatury mogą być przeciętne lub dobre, bo wynoszą pomiędzy 19, a 28 stopni. W szczycie sezonu można liczyć na temperatury w granicach 30, a nawet 35 stopni i wiatr 0-6 w skali Beauforta. Pod koniec sezonu, czyli we wrześniu oraz październiku wynoszą zazwyczaj poniżej 25 stopni Celsjusza, a podmuchy wiatru są odczuwalne. Trzeba pamiętać też o tym, że Adriatyk znajduje się w pobliżu gór, zatem należy liczyć się z możliwymi nagłymi zjawiskami pogodowymi.

Jakie łodzie można wyczarterować w Chorwacji?

Wśród jednych z najbardziej atrakcyjnych łodzi, które można wyczarterować w YachtGo.eu znajdują się między innymi:

 • Cranchi E 52 – gdzie do dyspozycji są 2 łazienki i duży pokład. Jacht jest wyposażony w miejsce do grillowania lub spożywania posiłków na zewnątrz, a także toalety elektryczne, TV, ogrzewanie, klimatyzację oraz generator prądu.
 • Fairline Squadron 78 – to luksusowy jacht, wynajmowany z załogą. Posiada 4 kabiny i pomieści 8 osób. Ma długość nieco ponad 24 metry. Wyposażony w elektryczne toalety, klimatyzację i ogrzewanie, wraz z aneksem kuchennym.
 • Acapella – to kolejny duży i luksusowy jacht, zapewniający wypoczynek na najwyższym poziomie, nawet w 12 osób. Znajduje się na nim 5 łazienek, a jego długość wynosi aż 49 metrów.
 • Bali 4.0 – to niewielki katamaran, który będzie idealnym wyborem dla rodzin lub grup przyjaciół. Dostępny w wersji budżetowej, ma salon, sypialnie, część kuchenną i dość dużo miejsca na pokładzie, a dzięki małemu zanurzeniu pozwoli podpłynąć blisko brzegu.

Jak wynająć jacht w YachtGo.eu?

Wynajęcie jachtu w YachtGo.eu nigdy nie było takie proste. Jesteśmy wyszukiwarką oraz pośrednikiem w czarterze jachtów na terenie Chorwacji. Jeśli więc jesteś zainteresowany wynajęciem jachtu, znajdź go na naszej stronie lub skontaktuj się z nami bezpośrednio przez formularz. Możesz też zadzwonić lub wysłać wiadomość e-mail. Nasi specjaliści pomogą dokonać rezerwacji najbardziej dopasowanej do Twoich potrzeb łodzi. Kiedy Klient podejmie ostateczną decyzję, proszony jest o wpłatę od 30 do 50% zaliczki – w zależności od wybranego terminu. Od tej pory nie trzeba obawiać się, że jacht nie będzie dostępny w wybranym okresie. Pozostałą kwotę opłaca się bliżej daty wynajmu.

W YachtGo.eu znajdziesz zarówno jachty motorowe, jak i żaglowe, katamarany czy gulety. Szerokość oferty zachwyca nawet Klientów o najbardziej wygórowanych wymaganiach. Jeśli chcesz przejrzeć ofertę dostępnych łodzi, zapoznaj się z jachtami do wyczarterowania na YachtGo.eu lub skontaktuj się z nami: 

Telefon:

+48 881 233 171

E-mail

info@yachtgo.eu

Skontaktuj się z nami

  Jacht

  Dane osobowe

  Pytanie/Uwagi

  Wyślij zapytanie

  Skontaktuj się z nami

  Zostaw telefon, a nasz doradca zadzwoni do Ciebie.

   Skontaktuj się z nami