L O A D I N G

Katalog jachtów: Jacht motorowy - czarter i wynajem

Wynajmij jacht motorowy – Chorwacja

W ofercie YachtGo.eu znajdziesz szeroki wybór jachtów motorowych do wyczarterowania na terenie Chorwacji. Do dyspozycji naszych Klientów oddajemy zarówno niewielkie, podstawowe jednostki pływające, jak również duże, luksusowe jachty. Spędzenie wakacji na jachcie motorowym to same zalety, ponieważ:
  • umożliwia szybkie przemieszczanie się i zwiedzanie większej ilości miejsc w krótkim czasie.
  • jest doskonale wyposażony – zazwyczaj na jachtach znajdziemy kuchnie, sypialnie, ogrzewanie, klimatyzację czy sprzęt sportowy. Pobyt na niektórych jachtach można porównać do standardu hotelowego.
  • gwarantuje dostęp nawet do takich miejsc, jak niewielkie, dzikie i zazwyczaj niedostępne dla większości zwiedzających wysepki.
  • daje szansę swobodnego uprawiania sportów wodnych w różnych miejscach na świecie.

Czy można wynająć jacht motorowy bez patentu?

W Polsce bez patentu można poruszać się na jachtach, których prędkość nie przekracza 15 km/h, moc silnika 75 kW, a długość 13 metrów. Wówczas wystarczy odbyć jedynie krótkie szkolenie u armatora związane ze sterowaniem jachtem. Jeśli jednak wynajmujemy łodzie za granicą, wszystko zależy od przepisów panujących w konkretnym kraju. Nierzadko polskie patenty sterników są respektowane na terenach innych państw. Często jednak związane są z nimi pewne ograniczenia np. dotyczące długości łodzi. W niektórych miejscach trzeba posiadać też uprawnienia operatora radia. Jeśli nie posiadamy patentu, a planujemy wynajmować jednostki pływające za granicą, dobrym pomysłem będzie wynajęcie skippera.Zachęcamy do kontaktu z zespołem YachtGo.eu, aby lepiej poznać przepisy obowiązujące w danym kraju. 

Zalety jachtów motorowych

Jachty motorowe są łatwiejsze w sterowaniu niż żaglowe i mają mniejsze zanurzenie, dlatego łatwiej jest się nimi dostać, gdzie tylko chcemy.Jako że nie posiadają żagli, dużych problemów nie stanowią dla nich także mosty zawieszone nisko. Oprócz tego są komfortowe i niezależne od kierunku oraz siły wiatru. Pobyt na tego rodzaju jachtach to też mniej obowiązków niż w przypadku pozostałych łodzi. Korzystając z nich, możemy bez problemów uprawiać sporty takie, np. jazdę na nartach wodnych.

Wynajem jachtów motorowych w YachtGo.eu

W ofercie YachtGo.eu znajdziesz jachty motorowe przeznaczone dla 1, 4, a nawet 8 osób. Oferujemy malutkie jachty motorowe bezkabinowe o długości 6 metrów, jak również większe łodzie sięgające nawet 25 metrów w różnym standardzie. Wybierając jacht, trzeba zastanowić się, jak długo mamy zamiar pozostawać na morzu, ile osób ma się na nim znaleźć oraz jak dużo czasu w ciągu doby zamierzamy spędzać na jachcie.Żeby wynająć łódź, zapoznaj się z naszą ofertą, a następnie skontaktuj za pośrednictwem poczty mailowej, telefonu lub formularza dostępnego na stronie. Następnie prześlemy Ci wycenę, wszystkie informacje na temat łodzi oraz umowę. Po wpłaceniu zaliczki możesz być pewien, że wymarzony jacht będzie na Ciebie czekał w wybranym czasie. W razie potrzeby możemy pomóc wynegocjować u armatora dodatkowe wyposażenie łodzi.Zachęcamy do zapoznania się z szerokim wyborem dostępnych w YachtGo.eu łodzi motorowych oraz do składania zapytań związanych z atrakcyjnymi rabatami i czarterem.

Filtr
Ilość kabin (min/max): 0 / 15
Ilość osób (min/max): 0 / 15
Ilość łazienek (min/max): 0 / 15
Długość (min/max): 0m / 50m
Zresetuj
Fairline Squadron 78
Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

Fairline Squadron 78

Popularne kraje: Chorwacja
8 osób 4 Kabiny 24.37 Długość
Princess V65 – 3 cab.
Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

Princess V65 – 3 cab.

Popularne kraje: Chorwacja
6 osób 3 Kabiny 20.30 Długość
Cranchi E 52
Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

Cranchi E 52

Popularne kraje: Chorwacja
7 osób 3 Kabiny 15.82 Długość
Sessa Fly 47 Stardust
Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

Sessa Fly 47 Stardust

Popularne kraje: Chorwacja
6 osób 3 Kabiny 14.27 Długość
Prestige 460
Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

Prestige 460

Popularne kraje: Chorwacja
8 osób 3 Kabiny 14.29 Długość
Prestige 520
Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

Prestige 520

Popularne kraje: Turcja
7 osób 3 Kabiny 16.10 Długość
Sessa Fly 47 sid one
Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

Sessa Fly 47 sid one

Popularne kraje: Chorwacja
6 osób 3 Kabiny 14.27 Długość
Sealine T50
Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

Sealine T50

Popularne kraje: Chorwacja
7 osób 3 Kabiny 15.41 Długość
Marex 375
Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

Marex 375

Popularne kraje: Chorwacja
6 osób 2 Kabiny 12.05 Długość
Greenline 40
Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

Greenline 40

Popularne kraje: Chorwacja
6 osób 2 Kabiny 11.99 Długość
Sealine C330
Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

Sealine C330

Popularne kraje: Chorwacja
5 osób 2 Kabiny 10.30 Długość

Poszukujesz oryginalnego sposobu spędzania urlopu z rodziną? Kochasz morze, ale znudziło Ci się leżenie na plaży? Czarter jachtu motorowego z YachtGo to opcja idealna dla Ciebie!

Czarter jachtów motorowych, z roku na rok, cieszy się coraz większym powodzeniem wśród osób poszukujących oryginalnych pomysłów na spędzenie urlopu. Z YachtGo, wynajem jachtu jest możliwy dla każdej rodziny. Sprawdź jakie to proste.

Czarter jachtu motorowego – zalety

Czartery jachtów motorowych cieszą się dużym zainteresowaniem ponieważ łodzie tego rodzaju są znacznie szybsze od tradycyjnych żaglówek, co oznacza, że ​​można pokonać większą odległość w krótszym czasie. Dodatkowo, w przeciwieństwie do jachtów żaglowych, jachtami motorowymi łatwiej się steruje. Dzięki temu, nawet początkujący żeglarze mogą cieszyć się jachtingiem na tego typu łodzi. Jachty motorowe oferują również wygodne i przestronne pomieszczenia, w tym kajuty z prywatnymi łazienkami, salon z sofami i telewizorem oraz przestronny kokpit. Takie wnętrze daje poczucie luksusu, podczas całego rejsu. Warto również zwrócić uwagę na pozytywne strony braku żagli. Dzięki temu, że łódź pozbawiona jest żagli, możemy skupić się na czystej przyjemności żeglowania. Nie musimy myśleć o postawieniu żagli w kierunku z jakiego wieje wiatr, możemy spokojnie korzystać z uroków jachtingu.

Jachty motorowe mają zwykle większą powierzchnię niż tradycyjne żaglówki. Dzięki temu można spędzać czas na pokładzie, ciesząc się słońcem i pięknymi widokami, a także organizować przyjęcia i inne imprezy. Wynajem jachtu motorowego oferuje wiele udogodnień, w tym klimatyzację, kuchnię z pełnym wyposażeniem oraz wiele innych opcji, które mogą uczynić rejs jeszcze bardziej przyjemnym. Czarterując jacht motorowy, można zdecydować o swoim własnym planie podróży i przebywać w dowolnych miejscach, z dala od tłumu turystów i hałasu miast. To pozwala na odkrywanie nowych, niezwykłych miejsc i na relaks w spokojnym i przyjemnym otoczeniu. Tym bardziej, że czarterując jacht motorowy, nie musimy martwić się o warunki wiatrowe. Czarterując żaglówkę, plan naszej podróży zależy od kierunku wiatru, w przeciwieństwie od rejsu jachtem motorowym.

Wynajem jachtów motorowych to doskonała opcja dla osób, które chcą cieszyć się szybkością, komfortem i luksusem podczas urlopu. Dla osób, które cenią sobie wolność i niezależność, czarter jachtów motorowych jest doskonałym sposobem na spędzenie niezapomnianych wakacji.

Czarter jachtu motorowego – z patentem czy bez

Czarterowanie jachtów to świetna opcja dla osób, które chcą spędzić czas na wodzie i odkrywać nowe miejsca. Jednak przed wynajęciem jachtu warto wiedzieć, że istnieją pewne różnice między czarterem jachtu z patentem, a bez patentu.

Jacht z patentem

Opcja wynajmu z patentem oznacza, że posiadamy odpowiednie uprawnienia żeglarskie lub załogowe (patent motorowodny, sternika motorowodnego lub starszego sternika motorowodnego). Czasami wystarczający jest patent żeglarza jachtowego lub sternika motorowodnego. Patent jest wymagany do prowadzenia jachtu i jest jednym z podstawowych dokumentów, które musi posiadać każdy żeglarz. Jachty wyposażone są w bardzo zaawansowane systemy nawigacyjne, które pozwalają na pływanie w trudniejszych warunkach, takich jak silne wiatry czy burze. Posiadając odpowiednie uprawnienia, będziemy w stanie poradzić sobie na łodzi w każdych warunkach. Decydując się na samodzielne sterowanie jachtem, konieczne jest również posiadanie świadectwa radiooperatora (SRC).

Jacht bez patentu

Bez patentu, możemy wynająć jacht o mniejszych rozmiarach, łatwiejszy w obsłudze i bez zaawansowanych systemów nawigacyjnych. Zgodnie z ustawą z dnia 25 czerwca 2010 roku, wynajęcie jachtu motorowego, z silnikiem o mocy nie przekraczającej 10 kW, nie wymaga posiadania stosownych uprawnień. Bez patentu możemy również prowadzić jachty motorowe, wyposażone w silnik o mocy do 75 kW, ale o długości nie przekraczającej 13 m, których prędkość maksymalna została konstrukcyjnie ograniczona do 15 km/h – czyli wszystkie tzw. jachty spacerowe. Nie zalecamy jednak wynajmowania żadnej łodzi, bez wcześniejszego przygotowania, choćby w postaci odpowiedniego szkolenia na wodzie. Nie posiadając uprawnień, możemy wynająć łódź ze sternikiem, który pomaga w jej prowadzeniu i dba o bezpieczeństwo załogi.

Wynajem jachtu – czy trzeba mieć uprawnienia? Podsumowanie

Jeśli nie posiadasz odpowiednich uprawnień, zdecyduj się na rejs z doświadczonym skipperem. Posiadając odpowiednie uprawnienia jesteśmy w stanie zapewnić bezpieczeństwo sobie i załodze. Doświadczenie w prowadzeniu łodzi, pozwala również na bezkolizyjne manewrowanie jachtem i umiejętne podchodzenie do pomostu, nabrzeża czy kei. Bezwzględnie rekomendujemy wybór rejsu ze skipperem, jeśli nie posiadasz patentów lub nie masz odpowiedniego doświadczenia. Czarterowanie jachtu to doskonała opcja na spędzenie czasu na wodzie i odkrywanie nowych miejsc, a także na rozwijanie swoich umiejętności żeglarskich. Dlatego warto mierzyć siły na zamiary, skorzystać z pomocy i doświadczenia skippera i w bezpieczny sposób spędzić urlop.

Warto również pamiętać, że przed czarterowaniem jachtu zawsze trzeba sprawdzić wymagania dotyczące patentów oraz posiadanych uprawnień, w miejscu, które chcemy odwiedzić. W Chorwacji, Grecji i innych państwach, sterowanie łodzią bez odpowiednich uprawnień, nie jest możliwe. Aby uniknąć niepotrzebnych kłopotów i zagrożeń dla Twojego bezpieczeństwa, YachtGo poinformuje Cię jakie dokumenty będą wymagane do samodzielnego prowadzenia jachtu w danym miejscu.

Podsumowując, czarterowanie jachtu to doskonała opcja na spędzenie czasu na wodzie i odkrywanie nowych miejsc. Jednak wybierając ten sposób spędzania wakacji, warto ukończyć stosowne szkolenia i dysponować wymaganymi patentami lub skorzystać z pomocy skippera.

Polecane trasy

Trasa Primosten – Brac – Vis – Hvar

Trasa Primosten – Brac – Vis – Hvar

Primosten to maleńkie kameralne miasteczko u wybrzeża Dalmacji, zaledwie 30…

Trasa Trogir – Vis

Trasa Trogir – Vis

Marina ACI w Trogirze to jedna z najstarszych z zarazem…

Trasa: Ateny – Aegina – Poros – Hydra – Ateny

Trasa Cyklady: Lavrio – Kithos – Syros – Andros – Kea

Lavrio to miejscowość w regionie Attyka u wybrzeża Morza Egejskiego,…

Trasa: Ateny – Aegina – Poros – Hydra – Ateny

Trasa: Ateny – Aegina – Poros – Hydra – Ateny

Zatoka Sarońska jest zatoką na Morzu Egejskim rozciągającą się na…

Zobacz inne posty
Wyślij zapytanie

Zostaw telefon, a nasz doradca zadzwoni do Ciebie.

    Skontaktuj się z nami