L O A D I N G

Sezon w Chorwacji startuje już od 30 Maja !!!

Data publikacji: 2022-05-01

Oficjalny start sezonu turystycznego w Chorwacji już od 30 Maja.

30 Maj to nie przypadek, bo sobota, to typowy dzień startu czarteru. Oficjalny komunikat stwierdza, że obywatele UE mogą przyjechać do Chorwacji bez obowiązku poddania się kwarantannie!

Aby jak najlepiej zadbać o turystów Ministerstwo Turystyki wydało specjalne zalecenia do których warto się zastosować, aby nie mieć problemu z zaokrętowaniem:

W trakcie rezerwacji czarteru należy przesłać listę załogi. Najlepiej zrobić to systemie rezerwacji, bo w ten sposób lista ta zostanie automatycznie przekazana do Ministerstwa. System rezerwacji YachtGo.eu posiada taki interfejs. Przekazanie listy innym sposobem (email lub fizyczne dostarczenie listy do kapitanatu portu) może okazać się nieskuteczne.

Ważne aby lista zawierała dane Kapitana rejsu takie jak e-mail i numeru telefonu komórkowego. Niezależnie od wypełnienia formularza listy załogi na yachtgo.eu, należy posiadać przy sobie wersję papierową. Zespół YachtGo.eu przekazuje taką listę mailowo. Wystarczy ją wydrukować i zabrać ze sobą.

Niestety w ślad za tą optymistyczną wiadomością nie zostały jeszcze przekazane inne dane o ograniczeniach w poruszaniu się i dostępności usług takich jak np. restauracje. Na dziś wiadomo tylko, że jest możliwość zakupów gotowych posiłków na wynos. Jeżeli chodzi o czynne przejścia graniczne to warto sprawdzić bieżącą informację na https://www.hak.hr/info/stanje-na-cestama?lang=en#border-crossings.

Czy wakacje na jachcie są bezpieczne?

Zdaniem analityków rynku turystycznego, właśnie jachting należy do najbardziej bezpiecznej formy spędzenia wakacji w obliczy zakrożenia koronowirusem. Jesteśmy w odpowiedniej izolacji od otoczenia. Nasz kontakt  można łatwo ograniczyć tylko do wizyty w sklepach z żywnością. Pobyt w porcie odbywa się zgodnie z zaleceniami dotyczącymi zachowania bezpiecznej odległości dla COVID-19.

Polecamy tę formę wakacji również dla tych, którzy nie posiadają uprawnień i do tej pory nie żeglowali. W tym sezonie to szczególna okazja bay skorzystać z dobrych cen, szerokiego wyboru jachtów i co najważniejsze w tym przypadku, wykwalifikowanego skippera. Zespół YachtGo.eu pomoże w wyborze odpowiedniego towarzysza rejsu. Zarówno jeżeli chodzi o język w którym się chcecie porozumiewać, łącznie z polskim, jak i temperament, czy wiedzę o atrakcjach danego akwenu.

Ciekawa opcja to dla rodzin z dziećmi uczącymi się któregoś z języków, to skipper mówiący w którymś z języków obcych na przykład z językiem angielskim lub niemieckim. To fajna możliwość kontaktu z językiem w praktyce. Po tych paru dniach cała załoga, pozbędzie się typowego ograniczenia i oporu związanego z porozumiewaniem się w innym języku. Zachęcamy wypróbować taką opcję.

Zapytaj o ofertę czarteru jachtu

  Skontaktuj się z nami

  Podobne posty

  Polecane jachty

  Blue Pearl 2
  Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

  Blue Pearl 2

  Popularne kraje: Turcja
  12 osób 6 Kabiny 24 Długość
  Acapella
  Cena od:2.574 € 2.75 $ 11 złcena za 7 dni

  Acapella

  Popularne kraje: Chorwacja
  12 osób 5 Kabiny 49 Długość
  Aegeas
  Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

  Aegeas

  Popularne kraje: Grecja
  10 osób 4 Kabiny 15.24 Długość
  Fairline Squadron 78
  Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

  Fairline Squadron 78

  Popularne kraje: Chorwacja
  8 osób 4 Kabiny 24.37 Długość
  Cranchi E 52
  Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

  Cranchi E 52

  Popularne kraje: Chorwacja
  7 osób 3 Kabiny 15.82 Długość

  Polecane trasy

  Trasa Primosten – Brac – Vis – Hvar

  Primosten to maleńkie kameralne miasteczko u wybrzeża Dalmacji, zaledwie 30…

  Trasa Trogir – Vis

  Marina ACI w Trogirze to jedna z najstarszych z zarazem…

  Trasa Cyklady: Lavrio – Kithos – Syros – Andros – Kea

  Lavrio to miejscowość w regionie Attyka u wybrzeża Morza Egejskiego,…

  Trasa: Ateny – Aegina – Poros – Hydra – Ateny

  Zatoka Sarońska jest zatoką na Morzu Egejskim rozciągającą się na…