L O A D I N G

Jak wyczarterować jacht?

Data publikacji: 2023-05-30

Chcesz spełnić swoje marzenia o wakacjach na morzu i zastanawiasz się jak wyczarterować jacht? Przede wszystkim postaw na sprawdzoną, profesjonalną bazę jachtową. YachtGo ułatwi Ci wyczarterowanie jachtu, sprawdź jakie to proste.

Jachting cieszy się coraz większą popularnością wśród dostępnych form rekreacji. Jednakże, wraz z rosnącą popularnością tej formy spędzania czasu, pojawiło się również całe mnóstwo pośredników ułatwiających czarter jachtu. Nie decyduj pochopnie, wybierz znaną i bezpieczną firmę jachtową.

Jak wyczarterować jacht – podstawowe informacje

Dzięki naszej stronie internetowej, wyczarterujesz jacht w killka minut. Skorzystaj z naszej wyszukiwarki i wybierz jacht dla siebie. Zarejestruj konto, skorzystaj z pakietowego ubezpieczenia i potwierdź rezerwację. W ciągu kolejnych trzech dni wpłać zaliczkę i ciesz się niezapomnianym rejsem. Resztę należności wpłacisz do 30 dni od daty rezerwacji rejsu. 

Na swój pierwszy rejs wybierz krótką łódź. Dzięki jej małym gabarytom, manewrowanie będzie dużo łatwiejsze. Na pierwszy czarter polecamy katamaran. Łodzie tego rodzaju są bardziej zwrotne ale nie ulegają gwałtownym przechyłom. Oferują również dużo miejsca na pokładzie. Aby ułatwić sobie pierwsze chwile na jachcie w roli sternika, sprawdź czy łódź posiada wyposażenie, które ułatwi Ci jej prowadzenie. Na przykład, w jachcie jednokadłubowym przydatny będzie ster strumieniowy, a ploter map musi znajdować się pod ręką, w kokpicie. Sprawdź czy baza jachtowa oferuje internet na pokładzie i czy kabestan jest automatyczny. To wszystko co jest potrzebne, aby ułatwić sobie sterowanie łodzią.

Czarter jachtu – czy potrzebne są uprawnienia

Jeśli nie posiadasz patentu żeglarskiego, polecamy skorzystanie z opcji rejsu ze skipperem. Taka osoba prowadzi jacht oraz bierze odpowiedzialność za zdrowie i życie załogi. Jeśli natomiast posiadasz patenty, ale dawno nie prowadziłeś łodzi, nasza załoga służy pomocną. Poinformuj nas podczas rezerwacji, że potrzebujesz przypomnienia zasad dotyczących sterowania łodzią, a doświadczona osoba przeprowadzi szkolenie z manewrowania, w większości przypadków bezpłatnie. Takie szkolenia odbywają się w niedzielę rano.

Czarter jachtu – czy na pokładzie mogą znajdować się zwierzęta

Większość ośrodków wczasowych i miejsc rekreacyjnych oferuje pobyt z czworonogiem. Coraz więcej klientów, pyta o możliwość zabrania na pokład pupila. Sprawdź jak zapewnić, swojemu zwierzakowi bezpieczeństwo na pokładzie jachtu.

Przede wszystkim, zabezpiecz czworonoga przed wypadnięciem za burtę. Na pokładzie jachtu powinna znajdować się odpowiednia asekuracja, która pozwoli uniknąć niebezpiecznych sytuacji. Psy powinny być przypięte do specjalnego pasa bezpieczeństwa, który zapobiegnie wypadnięciu z jachtu w przypadku gwałtownych przechyłów łodzi lub sztormu. Koty powinny być umieszczone w transporterach, które będą stanowiły dla nich bezpieczną przestrzeń podczas rejsu.

Kolejnym sposobem zabezpieczenia zwierząt na łodzi, jest odpowiednie dostosowanie pokładu do ich potrzeb. W przypadku rejsów długodystansowych, zapewni pupilowi odpowiednie schronienie, bezpieczne miejsce do karmienia i pielęgnacji. Ważne jest również zapewnienie odpowiedniego poziomu higieny, dlatego na pokładzie jachtu powinny znaleźć się odpowiednie narzędzia do utrzymania czystości.

Podczas dłuższych rejsów, bardzo ważne jest zapewnienie zwierzętom odpowiedniej ilości wody i pożywienia. W przypadku psów czy kotów, warto zaopatrzyć się w odpowiednią ilość ich ulubionej karmy i przysmaków, które zapewnią im odpowiednią dawkę energii. Twój pupil również może cierpieć na chorobę morską, w takim przypadku zapewnij mu spokojne miejsce do odpoczynku.

Ostatnim, ale nie mniej ważnym sposobem zabezpieczenia zwierząt na pokładzie jachtu, jest edukacja innych członków załogi. Wszyscy uczestnicy rejsu powinni być świadomi obecności zwierząt na pokładzie jachtu i odpowiedzialności za ich bezpieczeństwo. 

YachtGo oferuje możliwość szybkiego i łatwego wyczarterowania jachtów. W naszej ofercie, z pewnością znajdziesz jacht o jakim marzysz. Dzięki nam możesz w bezpieczny sposób zwiedzać morza i oceany wraz ze swoim pupilem.

  Skontaktuj się z nami

  Podobne posty

  Polecane jachty

  Blue Pearl 2
  Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

  Blue Pearl 2

  Popularne kraje: Turcja
  12 osób 6 Kabiny 24 Długość
  Acapella
  Cena od:2299.77 € 2479.752 $ 9999 złcena za 7 dni

  Acapella

  Popularne kraje: Chorwacja
  12 osób 5 Kabiny 49 Długość
  Aegeas
  Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

  Aegeas

  Popularne kraje: Grecja
  10 osób 4 Kabiny 15.24 Długość
  Fairline Squadron 78
  Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

  Fairline Squadron 78

  Popularne kraje: Chorwacja
  8 osób 4 Kabiny 24.37 Długość
  Cranchi E 52
  Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

  Cranchi E 52

  Popularne kraje: Chorwacja
  7 osób 3 Kabiny 15.82 Długość

  Polecane trasy

  Trasa Primosten – Brac – Vis – Hvar

  Primosten to maleńkie kameralne miasteczko u wybrzeża Dalmacji, zaledwie 30…

  Trasa Trogir – Vis

  Marina ACI w Trogirze to jedna z najstarszych z zarazem…

  Trasa Cyklady: Lavrio – Kithos – Syros – Andros – Kea

  Lavrio to miejscowość w regionie Attyka u wybrzeża Morza Egejskiego,…

  Trasa: Ateny – Aegina – Poros – Hydra – Ateny

  Zatoka Sarońska jest zatoką na Morzu Egejskim rozciągającą się na…