L O A D I N G

Gdzie kupić jacht? Jak kupić i na co uważać?

Data publikacji: 2023-05-30

Marzysz o wypoczynku na wodzie i zastanawiasz się gdzie kupić jacht motorowy lub inny? Nie czekaj ani chwili, sprawdź naszą ofertę, wybierz łódź i pakuj walizki, resztą zajmie się nasza załoga. 

Kupno jachtu może być ekscytującym doświadczeniem, ale wymaga dokładnego planowania. Wybór odpowiedniego sprzedawcy lub pośrednika ma kluczowe znaczenie dla dokonania odpowiedniego wyboru. Jeśli zastanawiasz się jak kupić jacht, nie mogłeś trafić lepiej. 

Gdzie kupić jacht?

Salon jachtowy

Jednym z najpopularniejszych miejsc, gdzie można kupić pełnomorskie jachty, jest salon jachtowy. To miejsce, gdzie można zobaczyć różne modele łodzi, porozmawiać z przedstawicielami salonu, otrzymać porady od specjalistów, a także przetestować wybrane modele na wodzie. Salony jachtowe oferują szeroką gamę łodzi, nowych i używanych.

Broker jachtowy

Kupno jachtu żaglowego to marzenie wielu osób. Broker jachtowy to profesjonalista, który pomaga kupującemu znaleźć odpowiednią łódź. Brokerzy oferują szeroki wybór jachtów, a także zapewniają pomoc w negocjacji ceny, sprawdzeniu historii łodzi oraz przeprowadzeniu inspekcji techniczne. Broker podpowie również jak wygląda sprowadzenie jachtu.

Aukcje jachtowe

Tu kupisz jacht na aukcjach, podobnie jak w przypadku samochodów lub innych przedmiotów. Aukcje jachtowe, są zwykle organizowane przez specjalistyczne firmy aukcyjne i mogą odbywać się również online. Warto jednak pamiętać, że jachty sprzedawane na aukcjach mogą mieć pewne wady, dlatego ważne jest, aby dokładnie przestudiować historię i stan jachtu przed dokonaniem zakupu. 

Zakup od właściciela

Kupowanie jachtu bezpośrednio od jego właściciela to kolejna opcja, która może być tańsza niż zakup w salonie jachtowym lub u brokera. Warto jednak pamiętać, że kupowanie jachtu od osoby prywatnej może wiązać się z większym ryzykiem, ponieważ nie ma gwarancji ani zapewnienia technicznego, które można uzyskać w salonie jachtowym. Przed podjęciem decyzji o zakupie jachtu od prywatnego właściciela, warto dokładnie sprawdzić historię jachtu, jego stan i przeprowadzić inspekcję techniczną.

Gdzie kupić i na co uważać?

YachtGo.eu to firma czarterowa, założona przez dwóch przyjaciół. Doświadczeni agenci, oferują szeroki wybór łodzi różnych marek. Wieloletnim partnerem biznesowym YachtGo jest firma Waypoint, która udziela wsparcia w procesie finansowania zakupu jachtu. Pomaga również w skonstruowaniu umowy kupna sprzedaży jachtu żaglowego lub innej jednostki. Ponadto, każda łódź zakupiona z pomocą YachtGo, zarabia na siebie. Jacht jest dostępny dla właściciela na wyłączność ale może być również czarterowany gościom. 

YachtyGo.eu we współpracy z Waypoint oferują atrakcyjne rabaty i sposoby finansowania zakupu jachtu oraz sprowadzenie jachtu do portu docelowego. Klient ma dostęp do profesjonalnych terminów realizacji oraz do specjalnego systemu upustów. Klient otrzymuje pełną obsługę zakupu od momentu złożenia zamówienia po dostarczenie gotowego do czarteru jachtu, w ustalonym wcześniej porcie docelowym. Podobne zasady obowiązują jeśli chodzi o kupno jachtu żaglowego. Na co uważać podczas zakupu jachtu? Zostaw to nam. Profesjonalna firma, zajmująca się sprzedażą jachtów dokładnie sprawdzi ofertę za Ciebie.

Giełda jachtów żaglowych i motorowych

Giełda jachtów to miejsce przeznaczone dla entuzjastów sportów wodnych. Giełdy jachtów oferują kupno katamaranu, jachtu żaglowego lub motorowego czy guletu.  W dzisiejszych czasach istnieją zarówno tradycyjne giełdy, jak i internetowe platformy, które oferują szerszy wybór i większą wygodę. Jeśli zastanawiasz się gdzie kupić jacht morski, giełda może okazać się dobrym wyborem.

Oferty sprzedaży jachtów obejmują szeroką gamę jednostek, co daje większą szansę na dokonanie właściwego wyboru. Korzystając z giełdy, możemy zaoszczędzić czas i pieniądze. To ile kosztuje nowy jacht zależy od jego rozmiarów i wyposażenia. Dodatkowo, giełdy jachtów oferują specjalistyczne usługi jak np. inspekcje techniczne.

Zakup guletu czy kupno katamaranu?

Dysponując odpowiednią sumą pieniędzy, stajesz przed wyborem całej gamy jednostek pływających. Klienci firm czarterujących łodzie, bardzo często decydują się na gulet lub katamaran. Oba jachty mają swoje zalety, a warto sprawdzić na czym polega różnica między nimi.

Gulet to tradycyjny turecki statek, zbudowany z drewna i charakteryzujący się okrągłym kadłubem. Jest to duży statek, który może pomieścić od 8 do 20 pasażerów. Jego zaletą jest przestronny pokład, który oferuje mnóstwo miejsca do relaksu i zabawy. Gulety mają zwykle duże kajuty z prywatnymi łazienkami. Gulety oferują także wiele atrakcji na pokładzie, takich jak snorkeling czy nurkowanie.

Katamaran, z drugiej strony, to nowoczesny statek, który składa się z dwóch równoległych kadłubów połączonych platformą. Jest to mniejszy statek niż gulet, zazwyczaj pomieścić może od 4 do 10 osób. Katamaran jest bardziej stabilny na wodzie, dlatego zdecydowanie poleca się go osobom z chorobą morską. Statki te są bardziej ekonomiczne, gdyż zużywają mniej paliwa niż gulety.

Podsumowując, gulet oferuje większą przestrzeń na pokładzie, dobrze nadaje się dla większych grup i oferuje bogate wyposażenie, które zapewni wiele atrakcji i wygody. Natomiast katamaran jest bardziej stabilny na wodzie i bardziej ekonomiczny. Niezależnie od wyboru, wakacje na jachcie to wyjątkowe doświadczenie, które zapewni wiele niezapomnianych wspomnień i emocji. Jeśli sprawdzasz oferty kupna jachtu, postaw na profesjonalne doradztwo.

Uwaga, dzieci na pokładzie

Często kupowanie jachtu czy jego czarterowanie, wiążemy z rodzinnymi wakacjami wśród morskich fal. Czy pokład jachtu to bezpieczne miejsce dla dzieci? Zdecydowanie. Po wcześniejszym przygotowaniu łodzi, możemy wybrać się w podróż statkiem bez obaw o bezpieczeństwo najmłodszych. Sprawdź jak zabezpieczyć pokład.

Bezwzględnie należy pamiętać o tym, aby dzieci na pokładzie zawsze pozostawały pod nadzorem osoby dorosłej. Konieczne jest wyposażenie malca w kamizelkę ratunkową, odpowiednią do jego wieku i wzrostu. Starsze dzieci, warto zapoznać z zasadami bezpieczeństwa na statku, jak również zabezpieczyć burty barierkami lub siatką. Wybierając się w rejs statkiem z dziećmi, zdecydowanie polecamy wybór jednostki posiadającej pełne burty. Statek typu katamaran, pomimo dużej powierzchni użytkowej nie będzie spełniał warunków bezpieczeństwa z uwagi na brak burt.

Sprawdź wyposażenie apteczki pierwszej pomocy, która znajduje się na każdym czarterowanym statku. Unikaj pływania w niebezpiecznych warunkach, takich jak silny wiatr lub wzburzone fale. W przypadku złych warunków pogodowych, poszukaj bezpiecznego portu. Przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, takich jak nadzór nad dziećmi, zabezpieczenie pokładu jachtu i testowanie urządzeń ratunkowych, może pomóc zapewnić bezpieczeństwo wszystkich pasażerów. Czarterowanie lub kupno jachtu, z myślą o rodzinnych wakacjach pod żaglami, to niesamowita przygoda dla załogi w każdym wieku.

  Skontaktuj się z nami

  Podobne posty

  Polecane jachty

  Blue Pearl 2
  Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

  Blue Pearl 2

  Popularne kraje: Turcja
  12 osób 6 Kabiny 24 Długość
  Acapella
  Cena od:2.552 € 2.728 $ 11 złcena za 7 dni

  Acapella

  Popularne kraje: Chorwacja
  12 osób 5 Kabiny 49 Długość
  Aegeas
  Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

  Aegeas

  Popularne kraje: Grecja
  10 osób 4 Kabiny 15.24 Długość
  Fairline Squadron 78
  Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

  Fairline Squadron 78

  Popularne kraje: Chorwacja
  8 osób 4 Kabiny 24.37 Długość
  Cranchi E 52
  Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

  Cranchi E 52

  Popularne kraje: Chorwacja
  7 osób 3 Kabiny 15.82 Długość

  Polecane trasy

  Trasa Primosten – Brac – Vis – Hvar

  Primosten to maleńkie kameralne miasteczko u wybrzeża Dalmacji, zaledwie 30…

  Trasa Trogir – Vis

  Marina ACI w Trogirze to jedna z najstarszych z zarazem…

  Trasa Cyklady: Lavrio – Kithos – Syros – Andros – Kea

  Lavrio to miejscowość w regionie Attyka u wybrzeża Morza Egejskiego,…

  Trasa: Ateny – Aegina – Poros – Hydra – Ateny

  Zatoka Sarońska jest zatoką na Morzu Egejskim rozciągającą się na…