L O A D I N G

Gdzie się wybierać na pierwsze wakacje pod żaglami w Grecji?

Data publikacji: 2022-05-01

Polecamy Zatokę Sarońska i Zatokę Argolidzką oraz wschodnie wybrzeże Peloponezu.

Do wyboru mamy sporo marin, ale polecemy skorzystać z mariny Alimos (Kalamaki) i portu Lavrio w Atenach. Dlaczego? Są to spore jak na Grecję bazy czarterowe, a nowe międzynarodowe lotnisko w Atenach zapewnia łatwy i szybki transport. Ceny taksówek z lotniska do mariny i portu nie są wygórowane, bo za zwykły transport zapłacimy do 30Eur, a za busa do 50Eur.

Obszar żeglugowy obu zatok ma spokojne wody, wymaga tylko nieco obycia żeglarskiego, każdy wakacyjny żeglarz sobie doskonale poradzi.

Do zalet tego akwenu należą również spokojne zatoczki, gwarantujące spokój oraz miejsce do zabaw w wodzie oraz sporo miejsc do zwiedzania na lądzie. Obie zatoki oferują również kilka dobrych miejscówek dla osób poszukujących życia nocnego z restauracjami, klubami i dyskotekami.

Nowe międzynarodowe lotnisko w Atenach zapewnia łatwy dostęp do baz czarterowych mariny Alimos (Kalamaki) i portu Lavrio w Atenach. Obszar ma spokojne wody, wymaga nieco doświadczenia żeglarskiego, oferuje wszelkiego rodzaju udogodnienia, zwiedzanie i dobry wybór między zacisznymi zatokami, spokojnymi zatoczkami, przygodą, zabawą, życiem nocnym i czynnościami odpowiadającymi stylowi.

Wyspy Cyklady są prawdopodobnie najpopularniejszym celem podróży na świecie.

Cyklady oferują piękno i pełne przygód wakacje pod żaglami. Oprócz popularnych i znanych wysp Mykonos i Santorine, jest wiele innych piękności jak Serifos, Sifnos czy Adamas. Przy sprzyjających wiatrach możemy w ciągu tygodnia zaliczyć co najmniej kilka z nich.

Bazy czarterowe, które obsługujemy razem z Blue Sails (naszym partnerem w Grecji) na Cykladach to: Lavrio i Paros. Obszar ten słynie z czystych wód, piaszczystych plaż i silnych wiatrów.

Wyspy Cyklady wymagają średnich umiejętności żeglarskich, a rejs w towarzystwie doświadczonego sternika sprawi, że skorzystamy w 100% ze wszystkich oferowanych atrakcji tego akwenu. Słońce, doskonała pogoda, skaliste wyspy, białe tradycyjne domy i nieskończona liczba plaż i dobre życie nocne to zalety tego akwenu.

Na yachtgo.eu razem z  Blue Sails przygotowaliśmy dla Was bogatą ofertę nowoczesnych jachtów w wyjątkowej cenie. Sprawdź ofertę Blue Sails na yachtGo oraz całą ofertę jachtów w Grecji.

Zapytaj o ofertę czarteru jachtu

  Podobne posty

  Polecane trasy

  Palma de Majorka – Port d’Andratx 20Mm

  Dzień 1 – Palma de Majorka Rejs wokół Majorki rozpoczynamy w…

  Trasa Primosten – Brac – Vis – Hvar

  Primosten to maleńkie kameralne miasteczko u wybrzeża Dalmacji, zaledwie 30…

  Trasa Trogir – Vis

  Marina ACI w Trogirze to jedna z najstarszych z zarazem…

  Trasa Cyklady: Lavrio – Kithos – Syros – Andros – Kea

  Lavrio to miejscowość w regionie Attyka u wybrzeża Morza Egejskiego,…

  Trasa: Ateny – Aegina – Poros – Hydra – Ateny

  Zatoka Sarońska jest zatoką na Morzu Egejskim rozciągającą się na…

  Wyślij zapytanie

  Zapytaj o program zakupu nowego jachtu