L O A D I N G

Jak zagrożenie koronawirusem może wpłynąć na urlop pod żaglami?

Data publikacji: 2022-05-01

Sytuacja związana z zagrożeniem wirusem zmienia się dynamicznie i na dziś nikt nie może z całą pewnością stwierdzić kiedy się ustabilizuje. Sprawdź aktualną informację o otwaciu Chorwacji na turystykę w naszym najnowszym aktykule

Jak w takich warunkach myśleć o urlopie, czarterze i żeglowaniu?

Tymczasem cały rynek, nie tylko związany z żeglarstwem, prześciga się w kreowaniu elastycznych i bezpiecznych rozwiązań.

Sprawdźmy jak wygląda sytuacja w przypadku czarteru jachtu. Okazuje się, że większość ofert została zmodyfikowana, tak aby dokonując rezerwacji zminimalizować skutki rezygnacji w przypadku przedłużających się ograniczeń w podróżowaniu.

Zmiany te polegają na maksymalnej elastyczności jeżeli chodzi o właśnie takie okoliczności.

Każdy operator stara się jak najlepiej przygotować swoją ofertę i dlatego trudno tu mówić o ścisłym standardzie, ale główne elementy związane z rezygnacją z rejsu w danym, pechowym terminie są bardzo podobne dla większości z nich.

Zaliczka rezerwacyjna – nadal należy wpłacić zaliczkę w kilka dni od wstępnej rezerwacji, ale zamiast 50% jest to 10%. Pozostała część zaliczki jest regulowana dopiero do 30 dni przed datą rozpoczęcia rejsu.

W przypadku ograniczeń związanych z zagrożeniem wirusem, powodującym niemożność rozpoczęcia rejsu w zaplanowanym czasie operator oferuje przełożenie daty rejsu, na tym samym lub tej samej klasy jachcie w innym dogodnym terminie. Pozostałą część zaliczki wpłacamy na 30 dni przed datą nowego terminu rejsu.

Niektórzy operatorzy dopuszczają możliwość przełożenia terminu rejsu nawet na sezon 2021, ale w takim wypadku dopłata do 50% powinna nastąpić nadal do 30 przed terminem oryginalnym, a pozostałą cześć na 30 dni przed nowym terminem.

Jako, że dokładne warunki zależą od danego operatora prosimy o kontakt z nami, przesyłanie zapytania o konkretny jacht na info@yachtgo.eu

Ubezpieczenie – zmodyfikowane polisy ubezpieczeniowe.

Większość Towarzystw ubezpieczeniowych obejmuje swoją ochroną z ramienia polis turystycznych problemy zdrowotne związane z epidemią.

Dodatkowo jeżeli chodzi o ubezpieczenie od rezygnacji, pojawiły się dodatkowe udogodnienia. Np. TU Europa z którym współpracujemy, informuje, że

Od 11 marca 2020 r. Jest możliwość wykupienia ubezpieczenia w ramach wariantu Koszty Rezygnacji 100% w poniższych terminach:

·         Jeśli pomiędzy dniem zawarcia umowy podróży a dniem rozpoczęcia podróży jest więcej niż 30 dni – termin zawarcia umowy ubezpieczenia to 10 dni następujących po dniu zawarcia umowy podróży

·         Jeśli pomiędzy dniem zawarcia umowy podróży a dniem rozpoczęcia podróży jest mniej niż 30 dni – termin zawarcia umowy ubezpieczenia to 3 dni następujące po dniu zawarcia umowy podróży lecz nie później niż na 7 dni kalendarzowych przed datą rozpoczęcia podróży

Wygląda na to, że pomimo trudności, mamy możliwość zaplanować wakacje, nie narażając się na ryzyko utraty zaliczki. Płacimy dużo mniejszą zaliczkę i możemy w zasadzie dowolnie manewrować terminem rejsu. Super !!! Teraz możesz również rezerwować z opcją one-way.

Zapytaj o ofertę czarteru jachtu

  Skontaktuj się z nami

  Podobne posty

  Polecane jachty

  Blue Pearl 2
  Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

  Blue Pearl 2

  Popularne kraje: Turcja
  12 osób 6 Kabiny 24 Długość
  Acapella
  Cena od:2.552 € 2.728 $ 11 złcena za 7 dni

  Acapella

  Popularne kraje: Chorwacja
  12 osób 5 Kabiny 49 Długość
  Aegeas
  Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

  Aegeas

  Popularne kraje: Grecja
  10 osób 4 Kabiny 15.24 Długość
  Fairline Squadron 78
  Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

  Fairline Squadron 78

  Popularne kraje: Chorwacja
  8 osób 4 Kabiny 24.37 Długość
  Cranchi E 52
  Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

  Cranchi E 52

  Popularne kraje: Chorwacja
  7 osób 3 Kabiny 15.82 Długość

  Polecane trasy

  Trasa Primosten – Brac – Vis – Hvar

  Primosten to maleńkie kameralne miasteczko u wybrzeża Dalmacji, zaledwie 30…

  Trasa Trogir – Vis

  Marina ACI w Trogirze to jedna z najstarszych z zarazem…

  Trasa Cyklady: Lavrio – Kithos – Syros – Andros – Kea

  Lavrio to miejscowość w regionie Attyka u wybrzeża Morza Egejskiego,…

  Trasa: Ateny – Aegina – Poros – Hydra – Ateny

  Zatoka Sarońska jest zatoką na Morzu Egejskim rozciągającą się na…