L O A D I N G

Pytania i Odpowiedzi

Data publikacji: 2022-07-04

Jak wyszukać odpowiedni jacht do czarteru?

W głównym filtrze, poniżej filmu powitalnego, wybierz kraj, rodzaj jachtu, ilość osób i termin, kliknij Szukaj i ciesz się szeroką ofertą jachtów. Skorzystaj z ofert last lub first minute na górze tej strony. Możesz też użyć wygodnych skrótów i szukać w popularnym kraju lub konkretnego typu jachtu. Albo użyj wyszukiwarki zaawansowanej, gdzie precyzyjnie wyszukasz spośród ponad 7000 jachtów ten jeden, pasujący do Twoich wymagań (typ, model, termin, wyposażenie i wiele innych parametrów szukania). Możesz użyć ikon wyposażenia, aby znaleźć jacht idealnie dopasowany. Zwróć uwagę na oferty polecane przez nas oraz na okazje cenowe posługując się opcjami filtrowania i sortowania.

U nas to zrobisz to online w trzech krokach, nie zajmie ci to więcej niż kilka minut.

 1. Znajdź odpowiedni jacht za pomocą naszej wyszukiwarki
 2. Zarejestruj się, wybierz opcje dodatkowe, skorzystaj z pakietowego ubezpieczenia i potwierdź rezerwację
 3. W ciągu następnych 3 dni wpłać zaliczkę – jacht i niezapomniany rejs są już Twoje.

Resztę ceny zapłacisz później, do 30 dni od daty startu rejsu. Przypomnimy Ci o tym.

Czy mogę negocjować cenę czarteru?

Doradzimy najlepszą z dostępnych opcji, pomożemy Ci wynegocjować dodatkową zniżkę lub dodatkowe wyposażenie gratis. Sprawdź polecane przez nas jachty, bo to perełki. Dodatkowo flota z Waypoint, naszego partnera jest u nas oferowana z atrakcyjnymi bonusami.

Czy powinienem się dodatkowo ubezpieczyć?

Możesz w łatwy i wygodny sposób zapewnić ochronę sobie i załodze wybierając jedną z 3 opcji ubezpieczenia Travel World. Ubezpieczenie zakupisz wygodnie przy rezerwacji jachtu, zajmie to tylko chwilę, kosztuje niewiele, a zapewnia spokój i komfort spędzania wakacji na morzu. Podczas rezerwacji możesz również skorzystać z ubezpieczenia na wypadek rezygnacji lub przerwania czarteru. Planuj rejs wcześniej, korzystaj z promocji First Minute bez obawy, że stracisz wpłacone pieniądze, gdy będziesz mógł wypłynąć. Wystarczy jedno kliknięcie podczas rezerwacji jachtu. Wszystkie ubezpieczenia możesz też dokupić później.

Czy mogę zrezygnować z rezerwacji?

Oczywiście możesz to zrobić. Gdy odwołasz przed pierwszą wpłatą nie poniesz żadnych kosztów. Jeżeli chcesz odwołać jacht już po opłaceniu pierwszej lub kolejnej raty, musisz liczyć się z utratą wpłaty. Zdarza się, że operator może zwrócić opłatę pomniejszoną o koszty pośredników, ale tylko wtedy, gdy uda mu się sprzedać Twój czarter innej osobie. Pomożemy Ci w uzyskaniu zwrotu, ale powodzenie jest w 100% zależne od operatora. Aby uchronić się od ryzyka utraty Twoich pieniędzy zalecamy skorzystanie z ubezpieczenia od utraty rejsu lub rezygnacji podczas jego trwania. Na naszej stronie znajdziesz tu informacje na ten temat

Czy rezerwacja na yachtGo jest bepieczna i pewna?

Tak, możesz na nas polegać. Jesteśmy Spółką Jawną, posiadamy Gwarancję Ubezpieczeniową oraz wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych. Wspiera nas znany w jachtingu i posiadający na swoim koncie wiele sukcesów partner, firma Waypoint, posiadająca swoje bazy w Trogirze, Seget i Dubrowniku, założona 1994 r. przez Damira Cargo, żeglarza, sportowca, reprezentanta Kadry Narodowej Chorwacji.

Ile kosztują wakacje na jachcie?

Na cenę całej imprezy składa się poza czarterem: koszty podróży, wyżywienia, paliwa i cumowania jachtu, opecjonalnie skipera. Dobra informacja jest taka, że w ostatnich latach pojawiła się duża podaż nowych jachtów, tym samym ceny jachtów kilkuletnich są bardzo atrakcyjne, a same jachty nadal w bardzo dobrej kondycji. Dodatkowo regularnie pojawiają się okazje czarteru ze sporym rabatem. Korzystaj z opcji filtrowania i sortowania, aby wyłapać okazje z naszej oferty. Na naszej stronie polecamy jednostki optymalne pod względem jakości do ceny. Często są to już kilkuletnie jachty w bardzo dobrej kondycji, ale za cenę dużo niższą niż porównywalne nowe modele. Jeżeli chodzi o wyżywnienie to polecamy przygotowywanie posiłków we własnym zakresie. Jachty już o długości 36 stóp (11 m) i powyżej z reguły oferują co najmniej 2 lodówki, wygodną kuchnię i bieżącą, ciepłą wodę. Koszt tak zorganizowanego wyżywienia będzie podobny do cen w Polsce. Na cumowanie i paliwo należy przewidzieć od 300 do 500 Eur/tydzień. Dodatkowo na miejscu płacimy od 80 do 250 Eur w zależności od klasy jachtu tzw Transit-Log, jest to pakiet usług związany z wydaniem i odebraniem jachtu.Przygotowując fundusze pamiętaj też o obowiązkowej kaucji. Zwykle pomiędzy 100 a 3000 Eur w zależności od klasy jachtu. Jeżeli chcesz, aby kaucję pobrano poprzez obciążenie Twojej karty, sprawdź wcześniej czy jest taka możliwość. Standardowa forma to gotówka wypłacana na miejscu. Więksi operatorzy oferują możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, wtedy kaucja nie będzie wymagana. Koszt takiego ubezpieczenia to od 100 do 400 Eur w zależności od klasy jachtu.

Jak zorganizować zaopatrzenie na czas rejsu?

W większych miejscowościach warto udać się do dużego supermarketu, gdzie sprawnie i w dobrej cenie zakupimy prowiant na prawie cały tydzień. Mariny udostępniają wózki transportowe, więc będziesz mógł wygodnie przewieźć wszystko z bagażnika Twojego auta lub taksówki na jacht.

Dlaczego jest pobierana kaucja i w jakiej wysokości?

Kaucja to standardowy punkt programu w czarterze jachtu. Dobra informacja jest taka, że jest to kwota w 100% zwrotna w dniu końca rejsu, gdy zdasz jacht bez uszkodzeń. Pamiętaj, że otrzymujesz pod swoją opiekę złożony i drogi sprzęt. Tylko od Ciebie zależy jak będziesz o niego dbał. Operatorzy bronią się przed niedostateczną dbałością o stan jachtu ze strony turysty właśnie pobierając kaucję. Wysokość kaucji typowo mieści się w granicach od 1000 do 3000 Eur w zależności od wartości jachtu. Możesz ją wpłącić gotówką lub czasami kartą. Możesz też wykupieć ubezpieczenie kaucji, co oznacza, że nie musisz jej włacać, a operator zaspokoii swoje ewentualne roszczenia z polisy ubezpieczeniowej. Koszt takiego ubezpieczenia od 100 do 400 Eur.

Jakie uprawnienia są wymagane przy czarterze jachtu?

To zależy od kraju w którym którego akwenie będziesz pływał. Tu znajdziesz szczegóły. W chorwacji na przykład, wymagany jest patent sternika jachtowego lub starszego sternika motorowodnego (obecnie jachtowy sternik morski). Czasami wystarczający jest patent żeglarza jachtowego lub sternika motorowodnego. W Chorwacji musisz posiadać dodatkowo licencję operatora UKF (tzw. Short Range Certificate). W innych krajach nie jest ona z zasady wymagana, ale dla własnego bezpieczeństwa dobrze ukończyć kurs SRC i mieć licencję.

Czy mogę wyczarterować jacht nie mając uprawnień?

Nie ma problemu, możesz skorzystać z usług profesjonalnego skipera. Możemy pomóc Ci w odpowiednim dobraniu skippera. Wystarczy, że przy rezerwacji zaznaczysz taką opcję, a w polu komentarz wpiszesz swoje preferencje co do charakteru, płci itp. Na miejscu, przed rozpoczęciem rejsu skipper zapyta o Twoje oczekiwania i jest to moment, kiedy warto określić, na czym ci zależy jeżeli chodzi o sam rejs (pływanie, widoki, zwiedzanie miast portowych itp).

Jakie są obowiązki wynajętego skipera?

Skipper odpowiada za zaproponowanie i ułożenie trasy rejsu, prowadzenie jachtu i nawigację podczas rejsu, manewry portowe, meteo, radio, podejmuje decyzje o przymusowym wyjściu lub wejściu do portu. Proszę pamiętać, że skipper nie zajmuje się sprzątaniem, przygotowywaniem posiłków itd. Skipper będzie wymagał od reszty załogi współpracy na pokładzie jachtu oraz w porcie. Ważna informacja to to, że skippera należy wyżywić oraz zapewnić mu miejsce do spania.

Ile kosztuje wynajęcie skipera?

Koszt wynajęcia skippera oscyluje w okolicy 120 do 150 Eur/dzień, ale z naszą pomocą możesz wynegocjować niższą stawkę.Gdy planujesz pływanie ze skipperem najlepiej wynająć jednostkę z dedykowanym miejscem sypialnym. Z reguły jachty o długości powyżej 46 stóp i katamarany powyżej 42 stóp posiadają takie mini-kajuty, czasami nawet z przynależną toaletą. Jeżeli chodzi o wyżywienie to po prostu uwzględniamy dodatkową osobę przy zakupach i przygotowywaniu posiłków. Zwykle skipper udziela się w zadaniach kuchennych na równi z załogą, ale to zależy jak się umówicie.

Co mam zrobić gdy mam uprawnienia, ale nie czuję się pewnie w prowadzeniu jachtu?

Nie obawiaj się, zorganizujemy dla Ciebie krótkie szkolenie manewrowe przed rozpoczęciem rejsu. Po prostu daj nam znać poprzez formularz rezerwacyjny lub zadzwoń. Zwykle takie szkolenie odbywa się w niedzielę rano, godzina do ustalenia na miejscu. Opłata: brak lub symboliczna kwota do ustalenia na miejscu.

Jaki jacht wybrać, gdy jestem początkującym sternikiem?

Mniejszy jacht poniżej 40 stóp łatwiej obsłużyć i manewrować. Nie bój się katamaranów. Są nawet zwrotniejsze przy manewrach, przy nieco gorszej widoczności, ale przy tym bezpieczniejsze w żegludze, dzięki dużemu pokładowi i braku tendencji do gwałtownych przechyłów. Zwróć uwagę na wyposażenie. Ster strumieniowy w jachcie jednokadłubowym na pewno się przyda, podobnie jak rolowane żagle. Ploter map powinien znajdować się w kokpicie. Automatyczny kabestan też ułatwi Twoją pracę. Za komfort poza odpowiednią ilością sypialni i toalet będzie odpowiedzialny wygodny ponton (tzw.dinghy) z silnikiem. Wymagaj tego w standardzie. U nas z reguły możesz liczyć na silnik gratis. Jeżeli nie planujesz posiadania swojego internetu (do zakupienia w Chorwacji są karty pre-paid z limitem nawet 1TB), to sprawdź czy operator zapewnia Wifi na jachcie. Często za taką opcję należy standardowo dopłacić, ale z naszą pomocą może uda się otrzymać to jako dodatkowy bonus. Jeżeli jesteś fanem jachtów motorowych to na początek warto rozważyć jednostkę o mniejszej mocy silnika. W kolejnym rejsie już skupisz się tylko na śmiganiu w ślizgu, ale tym razem daj sobie szansę na poznanie czym jest żeglarstwo motorowe i ucz się podstaw na drobnych błędach i wpadkach.

Kiedy najlepiej zaplanować rejs, gdy są to moje 1sze mile na morzu?

Najlepiej poza szczytem sezonu. Mniejsze ryzyko kolizji, mniej stresujących sytuacji przy manewrach portowych. Łatwiej znaleźć dogodne cumowisko. Gdy jednak jesteś zdecydowany na wakacje w szczycie lipiec-sierpień zakładaj, że w wielu sytuacjach uprzedzą Cię bardziej doświadczeni. 

Kiedy się rozpoczyna i kończy czarter?

Rejsy rezerwujemy w okresach tygodniowych, początek sobota ok. godz. 15-tej, zdanie jachtu kolejna sobota z samego rana ok 10tej. Warto wrócić do portu już w piątek wieczorem, bo dla spóźnialskich są często przewidziane dodatkowe opłaty za każdą godzinę opóźnienia.

Gdzie najlepiej zacząć przygodę z rejsami jachtem?

Na początek, zdecydowane Chorwacja. Dobra infrastruktura żeglarska, gęsto rozmieszczone porty i zatoki pozwolą Ci łatwo planować trasę rejsu. Porty i mariny są czyste i zadbane, a atrakcyjnych miejsc do odwiedzenia wystarczy na kilka tygodni – zobacz więcej o Chorwacji. Jeżeli przylatujesz do Chorwacji samolotem wybierz okolice Trogiru (blisko lotniska w Splicie) lub Dubrownik. Rozpoczęcie rejsu w okolicach Szybenika lub Splitu daje Ci możliwość wyboru kierunku w zależności od warunków pogodowych. Możesz popłynąć na północ lub na południe i wszędzie czeka na Ciebie dużo atrakcji.

Jadę samochodem, gdzie mam go zostawić na czas rejsu?

Będziesz miał do wyboru parking płatny przy marinie 5 do 10Eur/dzień lub parking miejski w większych miejscowościach. Gdy pojawisz się na miejscu odpowiednio wcześnie rano, możesz liczyć na darmowe miejsce w strefie przy marinie lub w mieście, o ile nie obowiązuje opłata miejska (sprawdź to dokładnie zanim się zdecydujesz na taką opcję).

  Skontaktuj się z nami

  Podobne posty

  Polecane jachty

  Blue Pearl 2
  Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

  Blue Pearl 2

  Popularne kraje: Turcja
  12 osób 6 Kabiny 24 Długość
  Acapella
  Cena od:2.552 € 2.728 $ 11 złcena za 7 dni

  Acapella

  Popularne kraje: Chorwacja
  12 osób 5 Kabiny 49 Długość
  Aegeas
  Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

  Aegeas

  Popularne kraje: Grecja
  10 osób 4 Kabiny 15.24 Długość
  Fairline Squadron 78
  Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

  Fairline Squadron 78

  Popularne kraje: Chorwacja
  8 osób 4 Kabiny 24.37 Długość
  Cranchi E 52
  Cena od:0 € 0 $ 0 złcena za 7 dni

  Cranchi E 52

  Popularne kraje: Chorwacja
  7 osób 3 Kabiny 15.82 Długość

  Polecane trasy

  Trasa Primosten – Brac – Vis – Hvar

  Primosten to maleńkie kameralne miasteczko u wybrzeża Dalmacji, zaledwie 30…

  Trasa Trogir – Vis

  Marina ACI w Trogirze to jedna z najstarszych z zarazem…

  Trasa Cyklady: Lavrio – Kithos – Syros – Andros – Kea

  Lavrio to miejscowość w regionie Attyka u wybrzeża Morza Egejskiego,…

  Trasa: Ateny – Aegina – Poros – Hydra – Ateny

  Zatoka Sarońska jest zatoką na Morzu Egejskim rozciągającą się na…